AKTUALITY

Restaurace U Racka vás srdečně zve na Řízkobraní 

Těšíme se na všechny milovníky řízků 11. - 12. 5. 2024. Přijďte si pochutnat na řízečku a dobrém pivečku. 

U Racka Řížkobraní

Hotel a restaurace u Racka: O nás 

Hotel a restaurace u Racka se nachází v samém srdci lázeňské obce Ostrožská Nová Ves na adrese Dědina 148.
V severní části obce se nachází Sirnaté lázně, kde se léčí nemoci pohybového ústrojí a kožní nemoci. Pobyt u nás si můžete zpestřit procedurami, které nabízí místní lázně. Náš hotel je výborným startovacím bodem pro mnoho výletů do okolí, ať už pěšky, na kole nebo vlakem. V pěší blízkosti se nachází autobusová i vlaková zastávka.

Koupaliště Ostrožská Nová Ves, sport i folklor Slovácka

Obec Ostrožská Nová Ves je místem, kde se daří tradicím a folklor zde žije bujarým životem. Můžete k nám zavítat na Svatováclavské hody s právem, které se u nás konají každý rok k uctění památky patrona sv. Václava. Celý víkend (nejbližší k 28. 9.) se konají hodové zábavy, krojovaný chasa staví vždy v pátek ručně vysokou máj přímo naproti našeho hotelu, v sobotu prochází obcí krojovaný průvod, následuje předávání práva a hodové tanečky. V naší vesnici chodí v kroji všechny generace od těch nejmenších. Večerní zábavy se konají v místní hale taktéž naproti našeho hotelu, jsme tedy jedinečným místem, kde se můžete během hodů ubytovat. Od nás uvidíte celé hody jako na dlani a zažijete je přímo z centra dění.

Naše obec se může pochlubit krásnými dětskými hřišti, golfovým hřištěm a zejména ikonickými štěrkopískovými jezery obklopenými lesy a přírodním koupalištěm, které jednoduše přímo vybízí ke koupání.

Nejlepší cyklostezky na Moravě

Okolí Ostrožské Nové Vsi je protkáno cyklostezkami, což právem láká mnoho cyklistů, kteří nás navštěvují po celý rok. Těm poskytujeme uzamykatelné parkovací místa pro kola v prostoru naší zahrady.

Po celý rok jsou naše dveře otevřené nejen cyklistům, ale také rodinám s dětmi a všem návštěvníkům, kteří rádi využijí stín naší zahrady a plně vybavené dětské hřiště. V zimě si děti mohou hrát v dětském koutku přímo uvnitř restaurace, kde je budete mít celou dobu na očích.

Ubytování U Racka

Ubytovat se u nás můžete po celý rok v 10 pokojích s celkem 30 lůžky. Vybrat si můžeme mezi dvoulůžkovými, třílůžkovými i čtyřlůžkovými pokoji nebo v našem apartmánu.

Menu Ostrožská Nová Ves: meníčka i minutky

V našem jídelním lístku si vybere každý gurmán, ale skutečnou chloubou jsou pro nás poctivé domácí produkty. Pečeme vlastní chléb a ručně tvoříme trubičky, které nabízíme jako sladkou tečku ke kávě. Pokud jste si nás vybrali jako místo oslavy či svatby, čeká vás hostina taktéž  ve stylu poctivé výroby a domácích surovin. Pořádáme různé zajímavé akce, jsme pravidelnou zastávkou při zahajování i uzavírání moravských cyklostezek, organizujeme košty vína nebo prosecca a letos jsme poprvé uspořádali letní zpívání.

U Racka: na skok do historie

Budova hotelu byla postavena v 70. letech 20. století, kdy sloužila jako obecní restaurace U Racka. Po roce 1989 začala budova silně chátrat a v roce 1991 si ji pronajala místní firma Dobet, která ji později koupila a postupně celou zrekonstruovala. Další rozsáhlá rekonstrukce proběhla v roce 2019. Od roku 2012 provozuje hotel a restauraci rodina Háblova, která je od roku 2021 jeho hrdým majitelem.